Bunları Biliyor muydunuz?

  • Camları silmenin de bir zamanı vardır. Yani cam sileceğiniz gün, havanın çok güneşli olmamasına dikkat ediniz. Çünkü güneşli havada silinen cam hemen kuru ve lekeler çıkmadan kuruyarak kalır.
  • Camın önce temiz tarafını silin. İç kısmı, dış kısmına göre daha temiz olduğundan dolayı iç kısmını soldan sağa doğru silin. Dış tarafını da yukarıdan aşağıya doğru silin. Böylece hangi tarafta leke kaldığını daha rahat anlarsınız.

Ayrıca şu ayrımı da yapmak gerekir ki, cam temizliğine geçmeden önce çerçevelerin temizliği yapılması gerekir. Günümüzde artık herkes pvc çerçeve kullanıyor. Bir de bu çerçeveler beyaz ise zaman içerisinde kararacaktır. Pvc pencereleri en iyi en iyi temizlenme yöntemi; bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı. Hemen ardından ıslak bir bez ile fazlalığı alarak durulayın. Cam temizleme işlemine geçmeden önce pvc temizliğinin yapılması gerekir. Çünkü bu aşamada camlar daha çok kirleniyor. Bu aşamaları sırayla yapabilirsiniz. Önce pvc sonra camları silebilirsiniz. Yani dıştan içe doğru yapılan temizlik sizi daha az yoracaktır.

Mutfakta Hızlı Temizlik